Producent

Rowery górskie - Bydgoszcz

Rowery górskie MTB Fullies to rowery górskie wyposażone w pełną amortyzację. Zbudowane z niezwykle wytrzymałych podzespołów przeznaczone do sportów grawitacyjnych. Niemal każda trasa jest na nim do przejechania.

Myśląc o wyborze roweru, należy kierować się typem jazdy jaki będzie się wykonywało. Jeśli planujemy dużo jeździć stricte off road'owo, przemierzać lasy, piaszczyste lub kamienne szlaki, prawdopodobnie rowery górskie są tymi, z których powinniśmy wybierać. Dobrze w tym wypadku zdać się na specjalistów w tej kwestii, którzy pomogą wybrać odpowiedni sprzęt, a tym niewątpliwie dysponuje nasz sklep rowerowy działający na terenie miasta Bydgoszcz.

Rowery górskie są przeznaczone do jazdy w trudniejszych warunkach, gdyż zazwyczaj mają mocniejszą, bardziej wyprostowaną ramę oraz oferują wyższy prześwit, aby pokonywać skały, kłody, koleiny itd. Zwyczajnie rowery górskie mogą wytrzymać znacznie więcej nadużyć i mimo to pozwolić na wygodne pokonywanie nierównego terenu i wszelkich przeszkód.

Rowery górskie mają zwykle szerokie opony z klockami, które zapewniają lepszą przyczepność i przyczepność na różnych nawierzchniach, w tym na żwirze, ziemi, kamieniach i piasku. Ciśnienie w oponach, z których korzystają rowery górskie jest mniejsze niż w rowerach szosowych, ze względu na ich większą objętość i lepszą przyczepność oferowaną przez bardziej miękką oponę. Rowery górskie mają też mocniejsze i trwalsze obręcze i szprychy, aby poradzić sobie z trudniejszą jazdą, jaką pociąga za sobą prawdziwy kolarstwo górskie.

Większość podstawowych ram, którymi dysponują rowery górskie jest wykonana ze stali, ze względu na wytrzymałość i trwałość materiału oraz stosunkowo niską cenę stali. Wadą stali jest jej waga oraz podatność na rdzewienie. Wraz ze wzrostem zaawansowania materiałów cena rośnie. Dalej na drabinie znajduje się aluminium, które jest lekkie, nierdzewne i stosunkowo mocne, ale nie jest odporne na pękanie w czasie, gdy jest poddawane wielokrotnym naprężeniom. Ramy z włókna węglowego z kolei są podobne do aluminium w tym, że są lekkie, odporne na rdzę i bardzo mocne, ale i podatne na pękanie, do którego dochodzi w najmniej spodziewanym momencie.

Sposób, w jaki zaprojektowano rowery górskie, pozwala rowerzystom siedzieć prosto w pozycji, która zapewnia im pełne panowanie nad rowerem, z środkiem ciężkości umiejscowionym w taki sposób by móc swobodnie przenosić jego ciężar do przodu, tyłu i na boki w zależności od usytuowania terenu.

Stawiając na rowery górskie, należy upewnić się, że będzie się dużo jeździć w terenie. Jeśli ma się zamiar jeździć po mieście lub utwardzonych, gładkich, płaskich szlakach, istnieje lepszy wybór rowerów, które będą wygodniejsze i lepiej się sprawdzać w takich wypadkach niż rowery górskie. Nasz sklep rowerowy działający na terenie miasta Bydgoszcz, zapewnia w tej kwestii wiele informacji oraz stosownych porad i właściwego sprzętu.

ROWERY GÓRSKIE - MTB FULL

ORBEA OCCAM H10 Anthracite - Red roz.L ORBEA OCCAM H10 Anthracite - Red roz.L
Producent: ORBEA
Cena:

12 999,00 zł

szt.
zobacz więcej
ORBEA OCCAM H20 LT  Anthracite-Red roz. XL ORBEA OCCAM H20 LT Anthracite-Red roz. XL
Producent: ORBEA
Cena:

12 500,00 zł

szt.
zobacz więcej
ORBEA OCCAM H30 Anthracite - Red roz. M ORBEA OCCAM H30 Anthracite - Red roz. M
Producent: ORBEA
Cena:

8 999,00 zł

szt.
zobacz więcej
ORBEA OCCAM H30 Anthracite - Red roz.L ORBEA OCCAM H30 Anthracite - Red roz.L
Producent: ORBEA
Cena:

8 999,00 zł

szt.
zobacz więcej
ORBEA OCCAM H30 Orange - Black roz. L ORBEA OCCAM H30 Orange - Black roz. L
Producent: ORBEA
Cena:

8 999,00 zł

szt.
zobacz więcej
ORBEA OCCAM H30 Orange - Black roz.L ORBEA OCCAM H30 Orange - Black roz.L
Producent: ORBEA
Cena:

8 999,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
  • nowość
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl